• כלכלת משפחה

  המצב היום הוא שרוב המשפחות לא מממשות את הפוטנציאל הכלכלי שלהם, הסיבות לכך רבות, אך הסיבה המרכזית היא שאף פעם לא לימדו אותנו לנהל את כלכלת המשפחה! בתהליך האימון אני מזהה את המשאבים הייחודיים של המשפחה, ואז בייעוץ מתאים אני מראה למשפחה את הדרך להגיע לרווחה כלכלית. אני לא עוזב את המשפחה שלי עד שאני בטוח שהיא צועדת בבטחה לעבר יעדיה, איתכם עד לרווחה כלכלית!

 • ייעוץ כלכלי

  הייעוץ מתאים למרגיש שאינו ממצה את הפוטנציאל כלכלי שלו, ולמי שהתעוררו לו בעיות כלכליות:
  לעומד בפני החלטות כלכליות גדולות, כמו: רכישת בית, השקעות, חתונה, מִחזור משכנתא, מעבר עבודה, שינוי מקום מגורים, גירושין, פנסיה. בעזרת ייעוץ ניתן לחסוך/להרוויח מאות אלפי שקלים!

 • סיפורי משפחות

  "לעמיחי שלום.
  לאחר התהליך שעברנו אצלך הבנו שלמעשה שנים רבות לא ניהלנו את חיינו, ולכן חיינו בבינוניות ומהיד לפה, לאחר הייעוץ הרגשנו שעולם השפע נפתח לנו, בעזרת הליווי הרגיש והצמוד שלך הצלחנו לצאת לדרך חדשה, דרך אותה בנית עבורנו כעבודת אומן, מותאמת לצרכינו ולערכינו, כיום אנו כבר רואים תוצאות ומצליחים לשמר אותם לאורך זמן.
  שמחים להמליץ על שירות הייעוץ הכלכלי שלך, תודה רבה! גם בשם הילדים…
  ערן ושרון."

 • הרצאות וסדנאות

  לרשותכם מגוון הרצאות.
  ההרצאות מועברות בצורה מרתקת, בהומור ובהמחשה באמצעות מצגות, תוך אינטראקציה ושיתוף פעיל של הקהל (עליה על הבמה, משובים והפעלות).

איך לצאת מהמינוס

תוהים איך לצאת מהמינוס? מה אנחנו צריכים לעשות כדי לשרוד במציאות הקפיטליסטית הישראלית? את רובנו לימדו עוד שהיינו קטנים, לימודי ייסוד חשובים כדוגמת מתמטיקה, היסטוריה וכ"ב. אך את הדרוש מאתנו למרך התנהלות כלכלית נכונה – החיים מלמדים אותנו במקרה הרע, 
או שאנחנו פונים לייעוץ מקצועי במקרה הטוב. מעוניינים גם אתם לדעת כיצד לכלכל ולחשב את צעדיכם הבאים? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם עמיחי מרקס, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. מומחה זה הינו חבר באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

איך לצאת מהמינוס – 5 טיפים חשובים:

נקלעתם לצומת דרכים פיננסית? אינכם יודעים איך לצאת מהמינוס? הנקודות הבאות יסייעו לכם:

 • מעקב יום יומי אחר ההוצאות שלכם באמצעות טבלה:
  חשוב לדעת בצורה מדויקת על מה אנחנו מוציאים כסף. היום, ברוב חברות האשראי
  יש באפליקציות טבלאות מסודרות שמסדרות לנו את ההוצאות לפי קטגוריות:
  גז, חשמל, דלק, מסעדנות, בילויים .נתונים אלו יעזרו לנו מצד אחד להבין כמה כסף "מתבזבז" למותרות ומצד השני אנחנו "נרגיש" יותר את הכסף ונעקוב אחריו יום יום.
 • תכנית חסכון – לשמור כסף בצד.
  על פי מספר מחקרים שנעשו בתחום כלכלת המשפחה, נמצא כי הסכום האידאלי 
  לחסוך כל חודש הוא בין 10-15% מהמשכורת החודשית שלכם.
 • תבחרו מטרה לחסוך עבורה.
  דרך יעילה להוריד בהוצאות בתת מודע שלנו, היא לבחור מטרה מסוימת לחסוך עבורה,
  למשל: "קניית סלון". כלומר, ברגע שיהיה יעד שאתם רוצים להשיג – באופן אוטומטי תוציאו פחות כסף.
 • תאכלו פחות בחוץ.
  ארוחה ממוצעת לזוג במסעדה בישראל עולה בין 120-200 ₪. כמובן שלא צריך לחיות
  חיי סגפנות, אבל בעבודה למשל, תמיד עדיף להביא אוכל מהבית, גם בריא יותר וגם חסכוני יותר.
 • להשתמש בכלים מקצועיים לחסכון.
  כמו שהזכרנו בתחילת הכתבה, לא כל אחד נולד מומחה לכלכלה או לכלכלת המשפחה.
  בדומה למקרים בהם קונים בית ומסתייעים בשירותיו של יועץ משכנתא, כך מומלץ להשתמש בייעוץ מקצועי לכלכלת משפחה – שיהיה לרוב הפתרון האידאלי לטווח הארוך.

אז מה למדנו?

חשוב שתדעו, שגם אם נקלעתם למינוס, והבנק נושף לכם בעורף, זה לא סוף העולם.
אם נתכנן את ההוצאות שלנו נכון, נוותר קצת על מותרות, נהיה מכוונים למטרה, ונקבל
ייעוץ מקצועי טוב – נגיע לשמה!

אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו עוד היום, כדי לקבל ייעוץ איך לחסוך אלפי שקלים בחודש.
לסדר לכם את סל ההוצאות, לקבל שקט נפשי והכי חשוב לצאת לדרך חדשה.

 

מידע נוסף בנושא

איך לצאת מהמינוס בבנק - לשנות את המצב הכללי שלכם

שואלים את עצמכם: איך לצאת מהמינוס? ישראלים רבים מתקשים בשנים האחרונות לעמוד בקצב ההוצאות ההולך וגדל אל מול הקיפאון במשכורות וחווים תסכול רב מהמערכת הכלכלית. את התחושה שהמינוס בחשבון הבנק ילווה אותנו לאורך שנים רבות קשה מאוד לשנות ולכן ישראלים רבים מוצאים את עצמם לוקחים הלוואות חוזרות ונשנות על מנת לעמוד בקצב החיים היקר והעמוס. אבל רגע לפני שאתם מאשימים את הבוס והבנק במינוס שלכם, אפשר לקחת אחריות אישית ולבחור להתמודד עם החובות הכספיים בצורה אחראית והדרגתית. עם תכנון נכון לעתיד אפשר להיפטר מהמינוס ולהתחיל לחיות אחרת לגמרי. מוזמנים לפנות אל עמיחי מרקס, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה.

איך לצאת מהמינוס: 3 דרכים אפקטיביות

 כדי לשנות את המצב הכלכלי שלכם, ולהתחיל לחיות ללא מינוס בבנק, אפשר לפעול בשלוש דרכים פשוטות יחסית שיובילו לשינוי:

 1. ניהול יומן הוצאות משפחתי – לוח ההודעות שבמטבח או בקבוצת ההודעות המשפחתית, ניתן לכתוב את כל ההוצאות הקטנות ביותר של בני הבית כולם ברמה היומית. החל מהקניות החודשיות ועד לארטיק שקניתם לילד בגינה, ניטור ההוצאות מאפשר לכם לדעת במה אפשר לחסוך. מעקב קבוע יסייע בשמירה על ההוצאות ברמה סבירה לאורך כל החודש.
 2. צמצום ההוצאות בחשבונות – רבים מאתנו משלמים את חשבונות הטלפון, האינטרנט והטלוויזיה מבלי לשים לב לפרטים הקטנים. למשך שבוע אחד בשנה מומלץ לשבת מול אותם החשבונות ולשוחח עם החברות על מנת להוזיל את העלויות על התשלומים החודשיים. הוזלה של עשרה שקלים בחשבון הטלפון היא אולי זניחה, אבל בסופו של יום אתם תחסכו מאות שקלים בשנה כך.
 3. הכנסות צפויות – על לוח השנה שלכם רשמו מתי צפויות להיכנס המשכורות של בני הבית כמו גם כל הכנסה נוספת שצפויה להיכנס לחשבון הבנק. כאשר אתם מסתכלים גם על ההכנסות ולא רק על ההוצאות אתם מקבלים תמונת מצב אופטימית יותר שעוזרת לכם לדבוק בתהליך החיסכון ולסגור את המינוס בעקביות.

לצאת מהמינוס זה לא חלום

עם עבודה לאורך זמן תוך לקיחת אחריות על המצב הכלכלי שלכם אתם יכולים לשנות את התמונה מקצה לקצה בכמה חודשים. תמונת החוב בחשבון הבנק שלכם היא לא מצב קבוע, והיא לחלוטין באחריותכם. לשם קבלת ייעוץ מקצועי, מומלץ לפנות אל עמיחי מרקס, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני