• כלכלת משפחה

  המצב היום הוא שרוב המשפחות לא מממשות את הפוטנציאל הכלכלי שלהם, הסיבות לכך רבות, אך הסיבה המרכזית היא שאף פעם לא לימדו אותנו לנהל את כלכלת המשפחה! בתהליך האימון אני מזהה את המשאבים הייחודיים של המשפחה, ואז בייעוץ מתאים אני מראה למשפחה את הדרך להגיע לרווחה כלכלית. אני לא עוזב את המשפחה שלי עד שאני בטוח שהיא צועדת בבטחה לעבר יעדיה, איתכם עד לרווחה כלכלית!

 • ייעוץ כלכלי

  הייעוץ מתאים למרגיש שאינו ממצה את הפוטנציאל כלכלי שלו, ולמי שהתעוררו לו בעיות כלכליות:
  לעומד בפני החלטות כלכליות גדולות, כמו: רכישת בית, השקעות, חתונה, מִחזור משכנתא, מעבר עבודה, שינוי מקום מגורים, גירושין, פנסיה. בעזרת ייעוץ ניתן לחסוך/להרוויח מאות אלפי שקלים!

 • סיפורי משפחות

  "לעמיחי שלום.
  לאחר התהליך שעברנו אצלך הבנו שלמעשה שנים רבות לא ניהלנו את חיינו, ולכן חיינו בבינוניות ומהיד לפה, לאחר הייעוץ הרגשנו שעולם השפע נפתח לנו, בעזרת הליווי הרגיש והצמוד שלך הצלחנו לצאת לדרך חדשה, דרך אותה בנית עבורנו כעבודת אומן, מותאמת לצרכינו ולערכינו, כיום אנו כבר רואים תוצאות ומצליחים לשמר אותם לאורך זמן.
  שמחים להמליץ על שירות הייעוץ הכלכלי שלך, תודה רבה! גם בשם הילדים…
  ערן ושרון."

 • הרצאות וסדנאות

  לרשותכם מגוון הרצאות.
  ההרצאות מועברות בצורה מרתקת, בהומור ובהמחשה באמצעות מצגות, תוך אינטראקציה ושיתוף פעיל של הקהל (עליה על הבמה, משובים והפעלות).

הקפאת משכנתא ושאר הלוואות בעקבות הקורונה

הקפאת משכנתא אינה דבר חדש. תמיד יכולתם לגשת לבנק ולבקש להקפיא את המשכנתא, השינוי היחיד הוא שכעת זה בלי עמלה. 

בנוסף יצאה הוראה של בנק ישראל לבוא לקראת הלקוחות . 

 

אז מה בפועל?
אפשר להקפיא את תשלומים המשכנתא למשך חצי שנה. 

 

האם הבנק חייב להסכים?
לא. הבנק יכול לסרב להקפאת המשכנתא אם הוא חושש, אבל מניסיון לקוחותי בדרך כלל מקבלים אישור להקפאה. 

 

האם זה כדאי?

לא. 

וכן. 

תלוי במצב. הקפאת המשכנתא לא מקפיאה את הריבית, הריבית תמשיך לעבוד ולהצטבר על כל הסכום שאתם חייבים לבנק , את כל התשלומים שאינכם משלמים עכשיו יפרסו למשך שאר תקופת המשכנתא. 

לדוגמה , זוג שמחזיר 4000 ש"ח בחודש משכנתא , מקפיא את המשכנתא למשך 6 חודשים , הסכום שהוא לא שילם (24 אלף ש"ח) נפרס על פני שאר החודשים . ולכן ברגע שהזוג יחזור לשלם את המשכנתא ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר. אם נשארו עוד 20 שנה העליה תהיה קטנה יחסית, אם נשארו שנים בודדות העליה תהיה מאוד משמעותית. 

בכל אופן המהלך הזה מייקר את העלות הסופית של המשכנתא. 

 

ובכל זאת , מתי כדאי להקפיא?

אם אין לכם יכולת להחזיר כרגע.
כי אסור בשום אופן שהחיוב יחזור!

מומלץ כמובן קודם לנסות בדרכים אחרות של התייעלות כלכלית, כיוון שגם איננו יודעים כמה זמן ימשך המשבר. מה אם המשבר ימשך עוד שנה? 

לכן גם לקוחות שלי שנפגעו מהמשבר בדרך כלל לא הקפיאו את המשכנתא. 

 

ולגבי שאר ההלוואות?

יצאה הוראה של בנק ישראל לאפשר לכל האזרחים להקפיא את החזר ההלווואות. 

כמו שכתבתי לגבי המשכנתא, גם פה זה מוצא אחרון מבחינתי כיוון שהריבית ממשיכה לרוץ והחוב רק גדל, אבל אם אין ברירה והמצב הוא להקפיא או שהחיוב יחזור, הקפיאו את ההלוואה. 

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני