• כלכלת משפחה

  המצב היום הוא שרוב המשפחות לא מממשות את הפוטנציאל הכלכלי שלהם, הסיבות לכך רבות, אך הסיבה המרכזית היא שאף פעם לא לימדו אותנו לנהל את כלכלת המשפחה! בתהליך האימון אני מזהה את המשאבים הייחודיים של המשפחה, ואז בייעוץ מתאים אני מראה למשפחה את הדרך להגיע לרווחה כלכלית. אני לא עוזב את המשפחה שלי עד שאני בטוח שהיא צועדת בבטחה לעבר יעדיה, איתכם עד לרווחה כלכלית!

 • ייעוץ כלכלי

  הייעוץ מתאים למרגיש שאינו ממצה את הפוטנציאל כלכלי שלו, ולמי שהתעוררו לו בעיות כלכליות:
  לעומד בפני החלטות כלכליות גדולות, כמו: רכישת בית, השקעות, חתונה, מִחזור משכנתא, מעבר עבודה, שינוי מקום מגורים, גירושין, פנסיה. בעזרת ייעוץ ניתן לחסוך/להרוויח מאות אלפי שקלים!

 • סיפורי משפחות

  "לעמיחי שלום.
  לאחר התהליך שעברנו אצלך הבנו שלמעשה שנים רבות לא ניהלנו את חיינו, ולכן חיינו בבינוניות ומהיד לפה, לאחר הייעוץ הרגשנו שעולם השפע נפתח לנו, בעזרת הליווי הרגיש והצמוד שלך הצלחנו לצאת לדרך חדשה, דרך אותה בנית עבורנו כעבודת אומן, מותאמת לצרכינו ולערכינו, כיום אנו כבר רואים תוצאות ומצליחים לשמר אותם לאורך זמן.
  שמחים להמליץ על שירות הייעוץ הכלכלי שלך, תודה רבה! גם בשם הילדים…
  ערן ושרון."

 • הרצאות וסדנאות

  לרשותכם מגוון הרצאות.
  ההרצאות מועברות בצורה מרתקת, בהומור ובהמחשה באמצעות מצגות, תוך אינטראקציה ושיתוף פעיל של הקהל (עליה על הבמה, משובים והפעלות).

ניהול תקציב משפחתי

משפחות רבות בישראל מגלות שיחד עם ההתרגשות והאושר שבהתרחבות המשפחה, העול הכלכלי מורגש גם הוא – אם עד כה יכלו לדאוג רק לעצמם וליהנות מפינוקים, הרי שכעת עליהם להאכיל פה נוסף. וכמובן שהעניין לא מסתיים כאן, מה לגבי החיתולים? החינוך? המשחקים? ניהול תקציב משפחתי חכם הוא נושא שעל כל אדם ללמוד, גם אם הריון הוא משהו שעדיין לא נראה באופק.

ניהול תקציב משפחתי בחוכמה

ראשית, עליכם לדעת שתהליך ניהול תקציב משפחתי חייב להתחיל קודם כל – בהחלטה. לאחר שגמרתם בדעתכם שהגיע הזמן לתפוס את עצמכם בידיים ולהוציא את עצמכם מהברוך, כדאי להתחיל בתהליך הניהול עצמו, בעזרת יועץ כלכלי מקצועי, תגעו במספר נקודות קריטיות שיעזרו לכם בעתיד:

 • רשימה מסודרת – לא בכדי מחנכים אותנו לשמור את התדפיסים של הבנק, חשבונות ששולמו, כרטיסי אשראי ועוד. את תהליך ניהול התקציב נתחיל בהכנת רשימה מסודרת ומאורגנת של כל ההכנסות וההוצאות משלושת-ארבעת החודשים האחרונים על מנת לקבל תמונה פחות או יותר ברורה של ההתנהלות הכלכלית שלנו.
 • חינוך פיננסי – אל תחששו לשתף את הילדים, דברו איתם כבר מגיל צעיר על עניין הכסף ולמדו אותם את משמעות הערך הכספי; תנו להם דמי כיס, הסבירו להם על תקציבים וחסכונות עתידיים, סדרי עדיפויות ואף הראו להם חשבונות קיימים כגון חשמל וסלולרי. המטרה היא להפוך אותם לשותפים (כמובן במגבלת הגיל) בהתנהלות כלכלית יעילה.

אל תתנו לחשבון הבנק שלכם לשלוט בכם

נעים מאוד, שמי עמיחי מרקס וכבר למעלה מעשר שנים שאני מחזיר למשפחות רבות את השלווה, איכות החיים, הביטחון הכלכלי לו הם כל כך זקוקים. ניסיוני הרב לימד אותי שהכל אפשרי, הכל מתחיל ברצון שלכם. אני יודע, זה נשמע מפחיד, אך זכרו שהכי קל זה לוותר לעצמכם. אני מזמין אתכם לאפשר לי להוביל אתכם יד ביד בדרך אל החופש הכלכלי המיוחל.   

ניהול תקציב משפחתי בחוכמה עם עמיחי מרקס

ניהול תקציב משפחתי – 4 טיפים חשובים!

ניהול תקציב משפחתי, מה זה אומר בעצם? כלכלת המשפחה היא אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים עליו את הדגש במציאות של שנות ה-2000; תקופה לאורכה התרבות המערבית והשפע הם בין הפרמטרים שגורמים לנו לאי-סדר בהוצאות. בנוסף לכך את רובנו (חוץ מילדיהם של רואי החשבון) לא חינכו ולימדו כיצד לנהל כלכלת בית בצורה נכונה. מעוניינים לצוף מעל המים – והרבה מעבר לכך? ברצונם לבנות תקציב באופן מסודר ושקול? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם עמיחי מרקס, יועץ ומאמן לכלכלת המשפחה. מומחה זה ילווה אתכם שלב אחר שלב – בזמינות גבוהה ומתן יחס אישי.

 

ישנם פרמטרים וצעדים שונים אותם חשוב לבצע בעת ניהול תקציב משפחתי. נציין את חלקם כעת:

 1. קביעת מטרות קטנות.
  מטרות לטווח הרחוק (דירה, רכב מפואר) הן מעולות, אך מספר מחקרים הראו שדווקא מטרות קטנות יותר מניעות אותנו לפעולה, למשל: חופשה בחו"ל, בית מלון נחמד, טלפון חדש וכן הלאה. כלומר, הצבה של מטרות שיש לכם ערך נמוך-בינוני תגרום לנו להאמין שהן יותר וכך יגדל הסיכוי שנחסוך כדי להשיגן אותן.
 2. תכינו תקציב יומי מראש.
  אכן, החיים הם בלתי צפויים כאשר לפתע נוזמן לאירועים, חגים ומסיבות. אך רוב הזמן אנחנו נמצאים בשגרת עבודה. בהתאם, אם נתכנן תקציב יומי מסודר, בתת המודע שלנו אנו ננסה להגיע עד הסכום שהקצבנו ולפעמים פחות מכך. בצורה זו נוכל לייצר סדר בהוצאות הבית שלנו.
 3. תכננו את העתיד הפיננסי שלכם בתור זוג.
  בהרבה בתים ניתן לראות כי רק לאחד מבני הזוג "איכפת" מהכסף שיוצא ולמעשה נוצר מצב שרק הוא אחראי על ניהול ההוצאות החודשיות. בהתאם, חשוב מאוד ששותפות כלכלית תהיה משני הצדדים – כאשר בצורה זו נוכל להגדיר לעצמנו יעדים כלכליים משותפים ובהתאם למתן את ההוצאות ביחד.
 4. תנסו לחסוך לפחות 10% מהמשכורת שלכם.
  צעד קטן לאדם צעד גדול לחשבון הבנק שלכם. ברגע שתכנסו לתהליך של הכנסה במקום הוצאה, החיים שלכם אוטומטית יהיו רגועים יותר, תוכלו להסתכל לטווח הרחוק ויהיה לכם כסף זמין (ותמיד חשוב שיהיה).

 

אז אנחנו מוכנים לצאת לדרך?

למדנו מספר טיפים מאוד חשובים איך להתחיל לנהל את עצמנו נכון כלכלית. עם זאת, לא תמיד ניתן להגיע ליעדים האלו, מכמה סיבות: אין שיתוף פעולה עם בן/ת זוג, אנחנו לא רואים אופציה לחסוך מהמשכורת, אין לנו את הכלים לבנות תקציב יומי וכל סיבה אחרת.

אם אתם מרגישים אובדי עצות ואתם רוצים לבנות עתיד כלכלי יציב וטוב עבור המשפחה שלכם, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר. נשמח לתת לכם ייעוץ מותאם אישית עבור מצבכם.

 

ניהול תקציב ביתי

 

ניהול תקציב ביתי

ניהול תקציב ביתי – הדבר הראשון שעולה לנו לראש כשאנחנו שומעים את הביטוי הזה הוא פחד.
האם נצטרך לוותר על בילויים עכשיו? נישאר בבית ולא נצא למסעדות? נוותר על הקפה בבוקר?
התשובה לשאלות הללו היא חד משמעית – ממש ממש לא! אחד ההיבטים המשמעותיים בחיינו הינו ניהול תקציב הבית, שכן באמצעותו נוכל לבנות עתיד פיננסי מצליח. זקוקים ליד מכוונת? מעוניינים גם אתם להתנהל היטב מבחינה כלכלית? הצעד הראשון לכך כולל שיתוף פעולה עם עמיחי מרקס, יעוץ ומאמן לכלכלת המשפחה. לצד ניסיונו והכשרתו המקיפה בתחום עיסוק זה, עמיחי מרקס הינו חבר באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל.

 

ניהול תקציב ביתי – איך ננהל את תקציב הבית נכון?

כיצד תוכלו לנהל תקציב ביתי על הצד הטבו ביותר? הנקודות הבאות יסייעו לכם בכך:

 • הכנת רשימה מפורטת של הכנסות והוצאות חודשיות.
  אחד הכלים הבסיסיים ביותר לניהול תקציב נכון, הוא לרשום על דף, קובץ אקסל
  או תוכנה פיננסית (מתאים בעיקר למומחים בתחום) את רשימת ההוצאות ההכנסות החודשיות. ברשימה זו נכניס את ההוצאות שהן בסיס קיומי, כמו: אוכל (קניות בסופר), שכר דירה, בתי ספר לילדים, נסיעות, בגדים, תקשורת וכ"ב. הכנת רשימה מסודרת של הוצאות והכנסות היא הבסיס לבנייה נכונה של התקציב שלנו.
 • בחירת תאריך קבוע להוצאות החודשיות.
  בדרך כלל שאנחנו משלמים למגוון ספקים שונים, בתאריכים שונים, זה יוצר חוסר סדר
  בהוצאות החודשיות שלנו, לכן עדיף לקבוע תאריך קבוע שבוא נעביר את התשלומים לספקים השונים. למשל ה-10, או ה-20, לחודש. כך, ברגע שיהיה לנו ברור שבתאריך X יורד X כסף, נוכל לעקוב בצורה מסודרת אחר ההוצאות בצורה קבועה וגם לשים לב אם יש שינוי מחודש לחודש.
 • לצאת לקניות רק עם רשימה מסודרת.
  לא סתם רשתות המזון נקראות רשתות השיווק, הן מומחיות בלשווק לנו מוצרים שאנחנו לאתמיד צריכים. בהתאם, חשוב תמיד להכין רשימה מסודרת של מה שאנחנו באמת צריכים והכי חשוב – להיות נאמנים לה.

 

אז מה למדנו ?

קודם כל התהליך הראשוני בניהול תקציב ביתי נכון הוא להתחיל לחפש כלים לעשות זאת.
אם אתם קוראים את הכתוב, תפרגנו לעצמכם זה אומר שאתם בתחילת התהליך!
כמובן, ששיחה עם יועץ פיננסי היא אחד הכלים היעלים ביותר לתחילתו של תהליך מוצלח
ליציאה מהמינוס ולבניית תקציב משפחתי יעיל ונכון לבית.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני